054-7248448

שירותי שרטוט

לפני שניגשים לבצע כל פעולה הקשורה לבנייה/שיפוץ יש להיעזר בשרטוטים אשר יתפקדו כהדמיה של המבנה אשר יסופקו באמצעות שירותי שרטוט מתאימים.
שרטוטים טכניים קיימים בקשת רחבה של מקצועות הנדסיים שונים. בעבור מהנדסים, יכולת סרטוט הינה בסיסית ביותר ומאפשרת להם לתכנן את עבודותיהם בצורה מדויקת ולהעביר את רעיונותיהם הלאה. השרטוט מאפשר לבעל המקצוע לראות על גבי מדיום מסוים שנמצא מחוצה לו כיצד נראה החזון שלו. מלבד זאת, הוא מאפשר גם לאנשים אחרים לראות את החזון שלו באופן ברור.

שרטוטים קיימים כבר אלפי שנים והם כוללים מבט מהיטל מסוים על הפרויקט, לדוגמא היטל אלכסוני. השרטוטים יכולים להיות דו-מימדיים, או תלת מימדיים. שרטוטים אינם עבודה אמנותית, אלא כלי טכני לכל דבר ולכן יש להכין אותם בשימוש באמצעים מסוימים כגון מדי זווית וסרגלים מקצועיים ברמה הבסיסית ביותר ותוכנות מחשב מיוחדות ברמות הגבוהות יותר.

שרטוט מבנים


כל פרויקט אדריכלי דורש שימוש בשרטוטים שונים אשר נועדו לדמות את תצורתו הסופית של המבנה. שרטוטים אדריכליים כוללים זווית מבט מהיטל מסוים על הפרויקט ברמות שונות של פירוט. לרוב, רמות הפירוט נקבעות לפי ההיקף אותו מעוניינים לשרטט. למשל, שרטוט של המבנה בכללותו לא יכלול ריהוט אפשרי לחדריהם של הבתים השונים, אך הוא כן יכלול יחס מציאותי בין הבתים השונים בפרויקט ויכלול גם מאפיינים חיצוניים של המבנה כמו שטחי נוי וחניות.

שרטוטים מלווים את הפרויקט לכל אורכו וחייו, מהשלב הטרום-ראשוני דרך סיומו וכל עוד הוא קיים. לכן, במידה ואנו מעוניינים להתחיל בפרויקט בנייה כלשהו חשוב מאוד לדאוג לשירותי שרטוט ברמה גבוהה.

תוכנית בניה


תוכניות בנייה למיניהן כוללות לרוב תיק עבה של שרטוטים שונים אשר נועדו לתאר את הפרויקט למאפייניו השונים. המטרה הינה להשיג תיאור כמה שיותר מדויק ופרטני.

ברמה הבסיסית, שרטוטים של תוכניות בנייה בנויים לרוב בפורמטים מסוימים אשר מקובלים בעולם זה. כיוצא מכך, הסגנון בהם מצוירים השרטוטים מובן באופן מוחלט רק לבעלי מקצוע אשר מכירים את הסימנים השונים בהם משתמשים השרטטים.

ברמה יותר מתקדמת אשר נועדה להצגה ללקוחות, השרטוטים מעובדים לפורמטים מעוצבים ואסטטיים יותר מבחינה חזותית, זאת בכדי לאפשר גם להדיוט אשר אינו מתמצא בתחום להבין באופן יותר עמוק את תוכנית הבניין. רמה זו כוללת גם אלמנטים שיווקיים שנועדו לשכנע את הלקוחות בטיבו הגבוה של פרויקט הבנייה המתוכנן.
כיום, ניתן אף להציג הדמיות תלת מימד ממוחשבות של הפרויקט. הדמיות אלו עולות אמנם סכום נוסף של כסף, אך הן מאפשרות לקבל הסתכלות מדויקת ביותר על הפרויקט.

שלב השרטוט הינו שלב קריטי בהצלחתו של כל פרויקט בנייה/שיפוץ. תמיד שכרו את שירותי השרטוט הטובים ביותר.
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים