054-7248448

טרנד הפלסטיק בגינה

מזה עשרות שנים, שישראלים מעדיפים לרכוש רהיטי גן מפלסטיק, גם אם מדובר בגינות מאוד מרשימות ויפות, שלכאורה הפלסטיק עלול לפגוע במראה שלהן. הריהוט מפלסטיק מתאים לא רק לחצרות וגינות או מרפסות, אלא גם לפנים הבית, ואנחנו יכולים למצוא אותו לא פעם בחדרים שונים, לא בהכרח כריהוט לילדים כפי שהיה נהוג במשך שנים.

כשאנחנו מבקרים בגינות וחצרות רשמיות, בדרך כלל אנחנו יכולים למצוא שם רהיטי גן מאלומיניום או עץ, רהיטים יפים ומרשימים, בעיצוב מרשים, בדרך כלל שמרני, שמוסיף נופך מסוים למקום. אך כשמחפשים רהיטים לגינה שיהיו גם פרקטיים ונוחים, סביר להניח שנעדיף כסאות פלסטיק עם שולחנות תואמים.

אז למה בעצם כסאות פלסטיק?

למעשה, הטענות שניתן כאן מתאימות למאפיינים שונים של ריהוט לגן או לבית, אך אנחנו נשים דגש על כסאות. מתוך הנחה שבדרך כלל, מרבית האנשים רוכשים אותם. כפי שנוכל לראות מיד, יש לכיסאות פלסטיק יתרונות רבים שבגללם עדיך לנו לרכוש אותם ולא כסאות מחומרים אחרים.
  1. עיצוב: בניגוד לעבר, שכסאות פלסטיק היו עם עיצוב סטנדרטי מאוד, כיום אפשר למצוא כסאות בעיצובים שונים, גדלים שונים, כולל כסאות שמשאירים מקום מיוחד לרגליים ולידיים, במילים אחרות, זה לא מה שחשבנו על כסאות פלסטיק.
  2. ניקיון: להבדיל מעץ למשל, ובוודאי יותר מאשר כסאות מרופדים, הרי שכסאות פלסטיק מאוד קל לנקות, ולא צריך לעבוד קשה בשביל לשמור עליהם.
  3. ניוד: פלסטיק הוא חומר קל, לכן מאוד פשוט לנייד אותם, להזיז אותם ממקום למקום, וכמו שאנחנו יודעים, במידה ואנחנו רוצים לנקות במקום, קל להציב אותם אחד על השני , דבר שלא בהכרח אפשרי בכיסאות מחומרים אחרים.
  4. נוחות: אומנם הם לא מרופדים, אך גם כסאות מעץ או אלומיניום לא, אך הם נוחים לישיבה, וניתן לחבר אליהם כריות שונות בשביל שיהיה נעים יותר לשבת עליהם.
  5. מחיר: ובכן, בדרך כלל מחירי כסאות פלסטיק הם הרבה יותר זולים, בגלל החומר ממנו הם עשויים, מכיסאות עץ או אלומיניום.
  6. נקודה נוספת שיש לשים לב אליה, כסאות פלסטיק נשמרים זמן רב, הם לא מחלידים, בדרך כלל לא נשברים, מזג האוויר לא משפיע עליהם, ומכאן שהם גם חסכוניים מאוד.
כיום נהוג לשלב בייצור כסאות פלסטיק גם חומרים נוספים, על מנת להגדיל את אפשרויות העיצוב שלהם, למשל נהוג לשלב בהם ברזל, עץ וכמו שציינו גם חומרים שונים שדואגים להשאיר את הכיסאות מרופדים. מומלץ מאוד לשלב בין החומרים על מנת ליהנות מכיסאות יפים ונוחים יותר.

לפני סיום, כאשר אתם רוכשים כסאות פלסטיק, שימו לב לשני דברים, ראשית, שהם נוחים לכם מבחינת ישיבה, שהם תופסים את כל הגב ומעניקים לו משענת נוחה, שנית, שמדובר בכיסאות שניתן לעשות בהם שימוש בחדרים שונים בבית, כך אם תרצו להעביר את השימוש בהם, מהגינה לאחד החדרים, לא תהיה בעיה בכך. 
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים