054-7248448

מזגן עילי לעיצוב הבית

המזגן הוא חברו הטוב של כל ישראלי בעונת הקיץ, שהיא בארצנו חמה במיוחד.
אך לא רק בקיץ, גם בחורף למזגן יתרונות משלו שאין להתעלם מהם - בייחוד לדגם העילי שבמזגנים כיום.


בעבר, בניגוד לימינו, מזגן לא היה בהכרח אמצעי חובה בכל בית. אפילו לא קרוב לכך. גם היום בדירות ישנות במיוחד לא מותקנים מזגנים ומי ששוכר אותם ידוע כטיפוס הרפתקני. משנה לשנה נראה כי הטמפרטורות רק עולות והמזגן הפך ממותרות לצורך קיומי. ישנן אוכלוסיות שלמות שהקיץ הישראלי עשוי להיות אפילו מסוכן עבורן ללא נוכחותו של המזגן בחלל בו הם שוהים מרבית הזמן, למשל אנשים מבוגרים, תינוקות, או כאלה אשר סובלים במיוחד מן החום ובעלי מגבלות שלא מאפשרות להם להתקרר באופן טבעי או בדרכים אחרות.

המזגן נחוץ לכולנו בין אם ישנה מגבלה מיוחדות וגם אם לא - בעזרתו אנחנו מרגישים טוב יותר, מרוכזים יותר, רגועים יותר ושמחים יותר כאשר מוחנו לא טרוד בחוסר נוחות משוועה ובגופנו תחושת נעימות.
 

על נפלאות המזגן העילי

בעשורים האחרונים החליף המזגן העילי החדשני את המזגן הקיר המסורתי ומזגני החלון השונים שהיו לרוב מסורבלים להרכבה ולתפעול, צריכת החשמל שלהם הייתה גבוהה במיוחד ובהתאם לכך גם המשאבים שצרכו. בנוסף המיקום של המזגן הוא גם כן מהותי משום שאוויר קר, אשר כבד יותר מאוויר חם, נופל מהר יותר אל הקרקע ובכך מקטין את שדה הקירור של אותו מזגן.

המזגן העילי מהווה פתרון נהדר לכל אלה, הוא ממקום בנקודה מסוימת אשר צמודה לתקרה, כך שהאוויר שהוא פולט מתפזר באופן אופטימלי בחדר ומגיע לאן שצריך. לרוב מזגן כזה יהיה קטן יותר ובעל עיצוב מודרני מאשר המזגנים האחרים, ואף יהיה קל לתפעול ולתחזוק.

כאשר רוצים לרכוש מזגן כזה, מומלץ לבצע סקר שוק ולבחור באופציה שתואמת את הצרכים המרחביים בחלל שבו יותקן המזגן, חשוב במיוחד הוא כוח הסוס שלו אל מול גודל החדר שאותו שואפים לקרר. בנוסף לכך שימו לב כי המזגן שאותו תרכשו בעל מערכת וויסות טמפרטורה שמטרתה לסייע בחיסכון בצריכת החשמל.

כיום ישנו מבחר רב של מזגנים עיליים בנפחי עבודה שונים, התאימו מה שאתם צריכים ובכך גם תתאימו את עלות המזגן וההוצאות בעקבותיו לכיס שלכם.

אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים