054-7248448

איך מגשימים את החלום הישראלי לבית?

החלום הישראלי הגדול ביותר הוא לרכוש בית משלנו. לצערנו הרב אנחנו צריכים לעבוד קשה מאוד בשביל להגשים את החלום הזה ועלינו להשקיע לא מעט כסף בשביל זה. ברוב המקרים עלינו גם להיעזר במשכנתא מהבנק על מנת שנוכל לרכוש את הבית ובוודאי אם מדובר בשטח אדמה עליו נבנה את הבית.

אחת האופציות שעומדות לרשותנו היא רכישת קרקע חקלאית מופשרת עליה אנחנו יכולים לבנות את בית החלומות שלנו. קרקע חקלאית היא קרקע שבעבר נקבע שהיא תשמש לגידולים חקלאיים, בדרך כלל מדובר בקרקע שנמצאת במושבים וקיבוצים או לידם. עם השנים בעקבות שינויים כלכליים ודמוגרפיים, המדינה החליטה להפשיר קרקעות אלו לבנייה מתוך כוונה להתמודד עם משבר הקרקעות החמור בו נמצאת ישראל. על כן כיום כל מי שיש לו אפשרות כלכלית יכול לרכוש קרקע חקלאית במחיר סביר ולבנות עליו את בית החלומות שלו.
 

כיצד רוכשים קרקע חקלאית?

בשביל לרכוש קרקע חקלאית יש להיעזר בעורך דין מקרקעין אשר יבחן את מצב הקרקע מבחינה משפטית וכן יבחן למי היא שייכת ומה הזכויות שלו על הקרקע. את הקרקע יש לרכוש רק לאחר שנקבע שאכן היא למכירה (ישנן קרקעות שמוצגות כאילו הן למכירה אך למעשה הן להחכרה), ורק לאחר שהושגו כל האישורים שניתן לבנות עליה. יש לבחון מה תוכנית המתאר במקום על מנת שאפשר להיות בטוחים שאכן מדובר בקרקע שמיועדת לבניית מגורים ואין בעיה ביטחונית או אחרת לבנות בה.

ברגע שהקרקע עוברת לידכם, תוכלו להתחיל בתכנון בניית הבית. לשם כך מומלץ מאוד להשכיר את שירותיו של אדריכל אשר יעזור לכם בתכנון הקמת הבית ובכן בניהול תהליך הבנייה. בעזרת האדריכל תוכלו לבצע תכנון ראשוני של המבנה. האדריכל ייעזר בתוכנות הדמיה על מנת להציג בפניכם כיצד זה ייראה בסיום הבנייה. התוכנות יעזרו גם בהדמיית המבנה כלפי חוץ וגם בהדמיה פנימית שלו.
 

כיצד מתכננים בית בצורה חכמה?

כשאתם מתכננים את הבית שלכם על קרקע חקלאית, עליכם לקחת להתחשב בתנאים שונים, כגון השטח שעומד לרשותכם, כיצד אתם רוצים לחלק אותו בין השטח הבנוי לשטח הלא בנוי, כמה קומות אתם רוצים שהוא יהיה, לאיזה כיון תרצו שהוא יפנה כך שתיהנו מתאורה טבעית אך לא תצטרכו להתמודד עם מצב שהבית יהיה חם ברוב ימות השנה, כמו כן עליכם לקבוע כיצד לסדר את הבית מבחינת כמות חדרים, גודלם ומיקומם.

תכנון הבית צריך לקחת בחשבון את כמות האנשים שהולכים לגור בתוכו בטווח הזמן הקרוב והעתידי, את הצרכים שלהם וכן את הריהוט והחפצים שתרצו להכניס לתוך הבית בטווחי זמן שונים. אם הבית מהווה גם מקום עבודה, יש להתחשב גם בכך.

כל תכנון של כל חדר בבית, חשוב שיילקח בחשבון על מנת שתוכלו לנצל כל אחד מהחדרים בצורה אופטימאלית, כך תהנו מבית החלומות שלכם כמו שאתם רוצים. 
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים