054-7248448

וילונות לחדר שינה - מדריך רכישה מקוצר

חדר השינה הוא מרחב פרטי, אינטימי, נעים ושקט, בו אנו אוהבים לבלות את השעות האינטימיות והשקטות ביותר שלנו. בוודאי גם אתם אוהבים את עיצוב חדר השינה שלכם באווירה נעימה, ביתית, רגועה.

ישנם אינספור פרטים, לרבות וילונות לחדר שינה, שעשויים לשמש תוספת עיצובית נפלאה עבורכם. וילונות אלו מוסיפים נופך רומנטי וייחודי, לאווירה נעימה למדי. סיור קצר בחנות הוילונות הקרובה לאזור מגוריכם תאפשר לכם להיחשף למבחר וילונות מרשים שלא ידעתם כי קיים במרחק נגיעה.

וילונות לחדר שינה
בוודאי תסכימו כי חדר השינה מהווה את לב-ליבו של הבית. בחדר זה אנו מבלים חלק משמעותי מחיי היום-יום שלנו (ולא פחות משמונה שעות מדי יום); אנו שבים לחדר השינה לאחר יום עבודה מתיש ויוצאים ממנו חזרה בבוקר, לאחר לילה של שנת ישרים, עם כוחות מחודשים להתחיל יום נוסף, וחוזר חלילה. זוהי סיבה מספקת להביא לכך שחדר השינה שלנו יהווה עבורנו לא פחות מרחב בטוח, אינטימי ושקט. דרך בדוקה לעשות זאת, היא להתקין בחדר וילונות; לא סתם וילונות, אלא וילונות לחדר שינה, המותאמים לעיצוב הקיים ומסייעים בהשריית אווירה מתאימה. חשוב שיהיו גם פונקציונאליים, לטובת מתן פרטיות ושליטה על כמות האור החודרת לחלל.

התאמת הוילונות לחדר השינה
על חדר השינה, מתוקף היותו שקט ואינטימי, להיות מעוצב ולאפשר האפלה באמצעות וילונות מותאמים. חשיבות הוילונות טמונה בעיצוב ובפונקציונאליות שלהם. טרם הרכישה, יש לבצע בדיקה מקיפה, כולל כמות האור העוברת מבעד לוילון, שעות שמש וכדומה. חשוב להתאים את גודל הוילון לגודל החלון.

כאשר מדובר בחדר שינה קטן, הרי שוילונות בהירים יעשו חסד עם החלל, משום יכולתם להגדיל אופטית את החלל. ייתכן שאתם שייכים לקהל הלקוחות המעדיפים וילון גלילה אלגנטי מודרני, או אולי דווקא את הסגנון הרומנטי קלאסי, המורכב משפע מרשים של בדים, ה"זורמים" בנפילה, למראה יוקרתי ואינטימי.

וילונות לחדר שינה – סגנונות
סגנון הבד הנבחר: הבדים מהם עשויים הוילונות נחלקים לבדים עם דוגמא ובדים אחידים – שניהם נפוצים בחדר שינה. מעוניינים ביצירת מראה סולידי? השתמשו בוילון מבד אחיד. בחירת זו מאפשרת רגע כללי רגוע יחסית, המבליט את יתר הפריטים המצויים במרחב. במקרה זה, תוכלו לשקול שילוב של כריות נוי וטפט דומיננטי, שיוסיפו עניין בעיצוב החדר. באם אתם מעדיפים בד דומיננטי הכולל דוגמא, זכרו לוודא התאמה של הבד לעיצוב הכולל של החדר. וילונות מסוג זה ידעו למשוך תשומת לב ביחס לשאר הפריטים בחדר – היו ערים לכך. במקרה זה, רצוי לשמור על סולידיות של שאר הפריטים בסביבה, בכדי להימנע ממראה "צעקני" מידי.

סגנון תפירה: גם הוא בעל השפעה רבה על המראה העיצובי הכולל של הוילונות, וכך גם של החדר בכלל. באופן כללי, וילון רומאי יעניק מראה מודרני למרחב, כאשר הקווים הישרים יצרו מראה רומנטי ורך.
 


 

אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים