054-7248448

הדמיות אדריכליות מאמר

הדמיות אדריכליות הינם אמצעים ויזואליים מתקדמים ומודרניים אשר נועדו לספק תמונת מצב כמה שיותר מציאותית של הפרויקט המתוכנן. כל אדריכל מקצועי משתמש באופן אינטנסיבי בשרטוטים שונים אשר נועדו בכדי לאפשר לו כלי תכנוני עליו יוכל לממש את החזון שלו וכלי תקשורתי, דרכו יכול הוא להציג את תוכניתו לבעלי מקצוע אחרים וללקוחות.

עבודה אדריכלית מקצועית לעולם הינה מלווה בתיק שרטוטים עב-כרס שמדמה את הפרויקט. בעבר, נעשה שימוש נרחב בשרטוטים דו-מימדים ותלת-מימדים שתיארו את הפרויקט מזוויות שונות. שרטוטים יכולים להיעשות בצורה מינימליסטית ביותר כשהם כוללים סימני זיהוי מקצועיים אשר מובנים בעיקר בעיניהם של בעלי מקצוע, או שהם יכולים להיעשות בצורה עשירה בהרבה שנועדה בעיקר לעיניהם של לקוחות פוטנציאליים.
 

אדריכלות

במהלך פרויקט של בניית מבנה ישנם שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון, ביניהם התמודדות עם עומסים, המשטח עליו יבנה הפרויקט, החיבורים השונים של התשתיות ועוד. אחד החלקים המרכזיים של כל פרויקט, אם לא המרכזי ביותר, קשור להצגה הויזואלית שלו. במילים אחרות, 'איך הפרויקט יראה'. האחראי העיקרי על מימד זה הינו האדריכל. בניגוד לחישובים מתמטיים וחיבורי תשתית שונים, אדריכלות הינה מקצוע אשר משלב בין מדע לאומנות. האדריכל מלווה את הפרויקט מתחילתו ועד סופו, מהרגע שהפרויקט מדומה בנפשו באופן פחות או יותר מדויק ועד לרגע שהוא מוכן לגמרי במציאות האובייקטיבית.

עם ההתפתחות הטכנולוגית עלתה גם האפשרות להציג את חזונו של האדריכל בצורה מוחשית בהרבה לבעלי המקצוע האחרים וללקוחות הפוטנציאליים. אפשרות זו מתקיימת באמצעות הדמיה אדריכלית.
 

הדמיות אדריכליות

דמיון הינו תכונה שמצויה אצל חלקנו ברמות גבוהות יותר ונמוכות יותר. הדמיון שלנו מתוקשר לסביבה באמצעות הסברים ויזואליים כגון ציור ובאמצעים ורבאליים. ישנם אנשים שיודעים להסביר את חזונם בצורה ברורה ביותר וישנם כאלו שפחות. בחירה ורכישה של בית, מתוך מבחר אפשרויות שיכולה להציע חברת דירות למכירה, הינה ללא ספק אחת מההשקעות הגדולות ביותר שאנו מבצעים במהלך חיינו. לכן, כשאנו מתלבטים בנוגע לרכישת בית/דירה מסוימים חשוב לנו להבין בצורה הברורה ביותר כיצד אמור להיראות הפרויקט בסופו של דבר.

הדמייה אדריכלית מתבצעת באמצעות תוכנות מחשב מתקדמות והיא מתקיימת ברמות שונות שנעות בין דגמים סטטאטיים דו/תלת-מימדיים לכאלו אינטראקטיביים לגמרי שמאפשרים מיקום רהיטים ושינוי הצבע של מרכיבים שונים בפרויקט. הדמיות אדריכליות מקנות קו משותף ומשטח לדו-שיח בין האדריכל ללקוחות. תחושת הביטחון של הלקוח בפרויקט עולה מכיוון שמצד אחד הוא יכול להבין את תוכניתו של האדריכל ביתר דיוק ומצד שני הוא יכול גם להשפיע על הפרויקט במידה רבה בהרבה.

הדמיות אדריכליות הן כלי ויזואלי מתקדם שנועד להציג את הפרויקט ברמת הפירוט והדיוק הגבוהה ביותר.
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים