054-7248448

הדמיות תלת מימד

הדמיות תלת מימד של מבנים הינם כלי ויזואלי חשוב אשר באמצעותו ניתן לשקף פרויקטים מבניים שונים. הדמיות אלו מוגשות בפורמטים שונים.
לפני שאנשי מקצוע ניגשים לעבוד על בניית מבנה מסוים הם קודם-כל נעזרים במודלים ושרטוטים. מטרתם של אלו הינה לספק הדמיה כמה שיותר מוחשית למבנה עצמו. ברמות הבסיסיות ביותר משתמשים בשרטוטים שונים אשר מספקים זוויות מבט שונות על הפרויקט המדובר. כל זווית מספקת לנו רמות שונות של מידע על הפרויקט למאפייניו השונים. ישנם שרטוטים טכניים יותר שעוסקים בתשתיות עצמו כמו הניקוז והעמודים וישנם שרטוטים ויזואליים שעוסקים בחזות של הפרויקט.

הדמיות תלת מימד
 


אנו תופסים את העולם בתלת-מימד ולכן, הדמיות תלת-ממדיות נועדו בכדי לתת זווית מבט מציאותית יותר על חלקים מסוימים בפרויקט, או על הפרויקט כולו. הדמיות תלת-ממדיות חשובות בעיקר ללקוחות והמשקיעים אשר עניינם הינו כיצד יראה הפרויקט הלכה למעשה.

הדמיות תלת מימד מוצגות בפורמטים שונים. ניתן לצייר אותן על-גבי נייר וניתן לבנות מודל מוחשי של ממש. המודל הינו לרוב בגודל מיניאטורי, אך היחס הפנימי בין הגדלים השונים בפרויקט חייב להישמר. עם התפתחות הטכנולוגיה של עולם המחשבים, במיוחד האפשרויות הגראפיות החדשות שהתווספו בשנים האחרונות, ניתן לספק הדמיות תלת מימד על-גבי מסך המחשב. דבר זה נעשה באמצעות תוכנות מיוחדות ומקנה למשתמש ניהול אינטראקטיבי מלא של הפרויקט למאפייניו השונים.

הדמיות אדריכלות
 


פרויקטים אדריכליים טומנים בחובם השקעה עצומה של זמן וכסף. לכן, הדגש בכל פרויקט שכזה מונח באופן מרכזי על שלב התכנון. כל פרויקט אדריכלי מורכב משלבים ומימדים רבים. כל שגיאה בשלב מסוים עלולה להשפיע על חלקים רבים מהמבנה ופעמים רבות מדובר גם בשגיאות בלתי-הפיכות, או שתיקונן עולה בהשקעה מרובה. לכן, על ההדמיות השונות בהם משתמשים בשלב התכנון להיות כמה שיותר מדויקות וברורות.

מלבד החשיבות שיש להדמיות אדריכליות של אנשי המקצוע, חשובה היא גם ללקוחות ומשקיעים פוטנציאליים. הללו מעוניינים לראות במה מדובר ולחוש במידת האפשר מהן האפשרויות השונות שהפרויקט מציע. בעבור זאת ניתן להשתמש בחוברת קטנה שמכילה תמונות שונות של הפרויקט שמדמות כיצד יראה כשיושלם. ההדמיות בחוברות הינן צבעוניות ויפות למראה. הבעיה איתן היא שהן לא מכילות אפשרות לאינטראקטיביות עם הפרויקט. לצורך זה פותחו תוכנות מחשב מיוחדות שמקנות אופציה של סיור וירטואלי בחלליו השונים של הפרויקט. התוכנות מעניקות אפשרויות מתקדמות כגון הצבת ריהוט ושינוי גודל לפתחים שונים, הכול בזמן אמת וברמות דיוק גבוהות ביותר.

הדמיות בתלת מימד מקנות לנו הסתכלות ברורה ומוחשית ביותר על הפרויקט.
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים