054-7248448

שערים חשמליים - כך לא תטעו בבחירה שלכם

הגדלת הביטחון שלנו בבית שלנו מתחילה ומסתיימת בדלתות ושערים, במיוחד בשערים חשמליים שאתם אנו יכולים לבקר ולמדר את הבאים אלינו.

הטכנולוגיה המתפתחת מאפשרת לנו כיום להתקין שערים חשמליים שניתן לשלוט עליהם דרך לחצן מרוחק או מכשיר טלפון והקשת קוד סלולרי. המגוון הגדול והעיצובים השונים של שערם חשמליים מאפשרים התאמה מושלמת של העיצוב הכללי של הבית אל העיצוב של השער אולם יחד עם זאת יש כמה דגשים שחשוב להכיר לפני בחירת שערים חשמליים.
 

ראשית דבר, סוגי שערים חשמליים

רגע לפני ההחלטה הסופית לגבי השער שיגן עליכם ויסגור על פתחי החנייה והכניסה עליכם להכיר מי אלו השחקנים הקיימים בשוק:
חומרי גלם לבניית שערים חשמליים - שערים חשמליים מטרתם כאמור לפתוח ולסגור על פתח, יש אפשרויות שונות להפעלת השער אולם חומר הגלם ממנו הוא יבנה חשוב לא פחות, השערים הנפוצים ביותר הם אלו העשויים מברזל, אלו לרוב שערים מסיביים, חזקים וכבדים. שימוש בשערים אלו הולך ופוחת במרוצת השנים מכיוון שהיום נהוג ונפוץ יותר לבנות שערים חשמליים מאלומיניום אלו הם שערים קלי משקל, נוחים יותר להפעלה ותחזוקה ועמידים לשנים רבות ללא צורך בתחזוקה.

שערי גלילה - אלו שערים שנפתחים לכיוון אחד ימין או שמאל על ידי גלילתם על מסילה. שיטה זו נוחה מאוד כאשר יש חוסר מקום לפתיחת השער או כאשר מדובר על שער ארוך במיוחד.

שערי כנפיים - שיטה זו של שערים חשמליים מורכבת משתי כנפיים שנפתחות פנימה או החוצה על ידי בוכנות. שיטה זו מצוינת כאשר יש מקום לזווית הפתיחה.

שערי הרמה - שיטה זו מאפשרת הרמת כנף אחת כלפי מעלה ובכך לחשוף את כל פתח הכניסה לחנייה. לרוב שערים אלו יבנו מאלומיניום על מנת להקל עם המשקל על המנוע שמושך את הכנף כלפי מעלה.

שערי גלילה - טכנולוגיה זו מאפשרת הרמת שערים חשמליים בדומה לתריסי גלילה כלפי מעלה בצורת תריס, החיסכון במקום משמעותי והנראות מבחינת העיצוב מרשימה ביותר.
 

הדגשים לפני בחירת שערים חשמליים

לפני הבחירה הסופית של השער שיתאים לכם ביותר יש חשיבות למספר נקודות:
מחיר - המחיר אכן משמעותי ולעתים מהווה משקל משמעותי בבחירה שלכם יחד עם זאת אל תתפתו למחיר יקר מידי או למחיר זול מידי, המחיר לא בהכרח מעיד על האיכות או היכולת של השערים אך בהחלט טכנולוגיות מסוימות יעלו יותר מאשר אחרות.

אם בטכנולוגיה עסקינן - יש סגנונות ושיטות שונות להפעלת שערים חשמליים, חשוב לבחור במה שבאמת מתאים לכם ומה שאתם צריכים, לעתים עדיף שלט פשוט על פני טכנולוגיה סלולרית.

עיצוב - כפיח שציינו יש עיצובים שונים שניתן לבחור מהם, חשוב לבחור שערים חשמליים שבאמת מתאימים לנו ולצרכים שלנו ולתנאי השטח שלנו.
גודל - חשוב בעת התכנון של שערים חשמליים שיהיה נוכח בעל מקצוע מיומן ויחד אתו לבחור את הגודל המתאים של השער, קחו בחשבון שבגדלים מסוימים אולי חומר הגלם ישתנה, משקל כבד לרוב יהיה בגדלים גדולים ואז כדי לבחור באלומיניום לבניית השער שלכם. ואילו שערים קטנים ניתן לבנות מברזל או עץ.
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים