054-7248448

כמה שדרוגים שיעלו את ערך הנכס שלכם

מרפסת תלויה, מטבח מאובזר ויוקרתי ומעלית ביתית כל אלו ועוד יכולים לשפר את איכות חייכם במידה משמעותית, ואף יותר מכך: בכוחם להעלות את ערך הנכס שלכם. אם לא עשיתם זאת עד היום, שווה לשקול!

 

ממש כמו שמו, נכס הוא סוג של משאב, יש שיגידו רכוש, אשר צפוי לספק לבעליו הטבות כלכליות בעתיד. כאשר מדובר בנכס כמו בית או דירה, הרי שכל השקעה בו אינה נעשית לחינם: בכוחה להעלות את ערכו ובכך לשפר את איכות חייכם ולהבטיח את עתידכם הכלכלי. לכן בין אם אתם שוקלים למכור ובין אם לא, מוטב כי תישארו עם היד על הדופק ותדאגו לעדכן את הנכס בהתאם לרוח הזמן והתקופה, כדי שלא יהיה מיושן וכדי שערכו יעלה בהתאם למחירים של נכסים דומים ובכפוף למצב השוק.

 

איך הנוף מהמרפסת?

אחד השדרוגים אשר יעלו את ערכו של הנכס שלכם במידה משמעותית הוא הוספת מרפסת חיצונית. אם עד היום נבצר מכם הדבר היות ואתם מתגוררים בבניין דירות מיושן, אין זמן טוב יותר להוסיף מרפסת מאשר עכשיו. כיום כמעט ואין בתים חדשים שנבנים ללא מרפסות, לכן הקשר עם העולם החיצוני והאפשרות לשבת בחוץ בשעות שונות של היום הוא ממש חובה. התקנת מרפסת זו אינה תורה מסיני וגם לא מדובר בהשקעה כל כך גדולה יחסית, עם זאת יש להשיג לשם כך הסכמה מרוב דיירי הבניין ואישור בנייה.

 

הגיע הזמן לשדרג את המטבח

אין צורך להרחיב ולנמק מדוע המטבח הוא הלב של הבית. בשנים האחרונות אף יותר מתמיד. לכן מטבח מיושן אשר אינו עומד בקנה אחד עם צו האופנה יכול רק להוריד את ערכו של הנכס, ואם ברצונכם למכור, הוא יהווה קלף מיקוח מרכזי. עדכון ושיפוץ המטבח יטיב גם עמכם, הדיירים, היות ובדרך זו תוכלו ליהנות מכל החידושים אשר קיימים בתחום ולשפר את השהות שלכם במטבח, לזכות לשטחי אחסון ואירוח נרחבים יותר ובאופן כללי – לנצל את החלל במידה מיטבית ובהתאמה מלאה לצרכים שלכם אשר ודאי השתנו לאורך השנים.

 

חשיבה על העתיד

דרך נוספת לשדרג את הבית אותה כדאי לשקול היא הוספת מעלית ביתית. כיום לא רק בבתים של אנשים מבוגרים קיים צורך במעלית, כי אם גם אצל משפחות צעירות עם ילדים אשר גרות בדירות ולהן שתי קומות ועליהן להתנייד עם חפצים רבים כמו עגלות, קניות ועוד. התקנת מעלית ביתית מהווה גם חשיבה לעתיד: הרי לא בכל עת גופכם יהיה במיטבו ויוכל לשרת אתכם על הצד הטוב ביותר, כך אתם יכולים להיות ערוכים לכל מקרה ולכל צרה שלא תבוא ויותר מכך: להעלות את ערכו של הנכס שגם זהו יתרון לא פחות חשוב.


ישנן דרכים רבות בעזרתן ניתן להעלות את ערך הנכס שלכם ועל הדרך גם לשדרג את רמת החיים שלהם ואיכותה. ולמרות שבית קונים לכל החיים, יש לזכור כי עם הזמן כדאי לשדרג אותו ובכך לשבח את ערכו ביחס למחיר הרכישה.
 

אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים