054-7248448

קבלן בניה

קבלן בניה הינו איש המקצוע הרלוונטי כאשר מתכננים לבנות בית חדש או כאשר מתכננים לבצע שיפוצים בבית העולים על סדר גודל של 35000 ₪ על פי חוק. חשוב מאוד לבחור את קבלן הבניה היטב לאחר שווידאתם שמדובר בקבלן רשום אשר יש לו היתר לעסוק בתחום קבלנות הבניה וכי הוא יודע כיצד לנהל ולנתב את העבודה יחד עם כל אנשי המקצוע הנוספים הכרוכים בתהליך בצורה הטובה והראויה ביותר.
 

קבלן בניה או חברת בנייה
 

כיום, במידה ואתם עומדים לפני בניית בית חדש על קרקע שרכשתם או עומדים בפני תהליך שיפוצים רחב היקף, תאלצו להיעזר בשירותיהם של קבלני בנין או של חברת בנייה. חברת בנייה הינה חברה אשר מורכבת ממספר רב של קבלני בניין ואנשי מקצוע העוסקים בתחומי הנדל"ן, לעומתם קבלן הבניה לרוב יהיה איש מקצוע יחיד ועצמאי אשר עוסק בתחום. בין אם בוחרים קבלן בניה ובין אם אתם בוחרים בחברת בניה יש לוודא מראש שמדובר אדם או חברה שהמצב הכלכלי שלהם טוב וכי אין סיכוי שהם יפשטו רגל בשלב כלשהו ויותירו אתכם חסרי כל- ללא כספכם וללא המבנה אשר הייתם אמורים לקבל בסופו של התהליך. כאשר מדובר בתהליך שיפוצים ניתן להיעזר בקבלן שכן אין צורך בתהליך זה לשכור את שירותיה של חברת בניה אולם, כאשר מדובר בבניית מבנה חדש ניתן לבחור או בחברת בניה או בקבלן בניה בהתאם לרצונכם.
 

כיצד ניתן לדעת שקבלן הבניה הוא מקצועי
 

אם בחרתם בקבלן כדאי לבדוק מראש ראשית כל האם מדובר בקבלן בניה אשר רשום בספר הקבלנים. רק לקבלן אשר רשום בספר הקבלנים יש היתר לעסוק בעבודות קבלנות הבניה. שנית, מכיוון שעבודות בניה הן תהליך המשלב כמה וכמה אנשי מקצוע מלבד קבלן הבניין, יש לברר מראש האם קבלן הבניה הוא אדם אשר בונה תכניות בניה ראויות ויודע כיצד לשלב את אנשי המקצוע הכרוכים בתהליך הבניה בצורה הטובה ביותר, כל אחד בזמנו. כמו כן, יש לבדוק עם אילו אנשי מקצוע עובד הקבלן והאם הם נחשבים כאנשי מקצוע איכותיים לכל שלב ושלב בתהליך הבנייה. קבלן בניה אמור להיות אדם בעל יכולת לנתב כל איש מקצוע לעבודתו בצורה הטובה ביותר ובזמן הנכון על מנת שתכנית העבודה אותה הוא בנה תתממש בצורה הטובה ביותר בפועל ותספק את התוצאה הראויה בסופו של התהלך. כמו כן, הטכניקות של קבלן הבניה חייבות להיות טכניקות בניה מתקדמות המותאמות למציאות. מבנה אשר נבנה בטכניקות בניה מיושנות יהיה מבנה אשר לא יהיה מספיק איכותי למגורים עבור מי שעתיד להתגורר בו.
 
כאשר סוגרים חוזה מול קבלן הבניה בטרם הוא מתחיל את התהליך, כדאי מאוד לחתום את החוזה בנוכחות עורך דין בכדי לוודא שהקבלן יספק את מה שהוא מתחייב אליו בצורה הטובה ביותר, תוך פרק הזמן הרלוונטי.
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים