054-7248448

עיצוב מבנים תעשייתיים

מלבד מגורים, מבנים משמשים אותנו לפעילות אנושית. אחת הפעילויות המשמעותיות ביותר בקרב בני האדם הינה פעילות תעשייתית. מאז ימי המהפכה התעשייתית אנו מקיימים את הייצור שלנו על-גבי פסי ייצור מיוחדים ומקצועיים. כל מוצר ומוצר מכילים פסי ייצור מיוחדים משל עצמם. המטרה הינה לייצר בכמה שיותר אפקטיביות ובעיקר יעילות. בכדי שתהליך הייצור יתקיים כהלכתו יש לקיים את הפעילות הזו בבניינים ייעודיים אשר עוצבו במיוחד בדגש ספציפי לתהליך הייצור שאמור להתרחש בקרב כתליהם.

אדריכלות

אדריכלות עוסקת באספקטים החיצוניים של מבנים באשר הם. לא מדובר רק ביופיו של העיצוב, אלא בביטוי שלו כלפי חוץ. מהנדסי בניין וקונסטרוקטורים עוסקים בחוזק החומרים ובאלמנטים שונים במבנה אשר נועדו לעמוד בעומסים שאמורים להיות מופעלים עליהם, אך מבחינת השימושיות של המבנה ותצורתו הסופית – האדריכלים נושאים באחריות, כדוגמת אדריכלים העוסקים ביישום פרויקטים בתחום תמ"א 38.

בעיצוב מבנים תעשייתיים וכן גם במקרים רבים של מגוון דירות למכירה הדבר הראשון בו עוסקים הינה סידור החלל הפנימי והחיצוני של המבנה לפי מה שנדרש להליך הייצור. למשל, במידה ויש צורך להכיל מכונת ייצור גדולה ומאסיבית במרכז הליך הייצור, אזי יידרש האדריכל לעצב את המבנה כך שהחדר המרכזי יהיה גדול, לעומת החדרים האחרים, אך במידה נכונה כך שהליך הייצור כולו יוכל להתנהל כהלכה. הדבר הבא אליו מתייחס האדריכל הינו דגשים בנוגע לעובדים שבמקום. למרות התפתחויות בלתי-פוסקות ומשמעותיות ביותר בתחום האוטומציה, מפעלים רבים עדיין מעסיקים עובדי פס ייצור שמפעילים את המכונות השונות. האדריכל לוקח בחשבון גם שצרכיהם של העובדים יתקיימו בקרב חלל המפעל, זאת עם דגשים על נוחות, ביצוע, בטיחות ועוד. ישנם עוד דגשים שונים אותם לוקח האדריכל בחשבון בעיצוב מבנים תעשייתיים, אך אלו שניים מהמרכזיים שבהם.

הדמיות אדריכליות

לפני מהפכת המחשוב, עיצוב של מבנה תעשייתי כרך תיקים עבי כרס של שרטוטים שונים מזוויות שונות דרכן היה צורך לנבור במשך חודשים ארוכים עד אשר ניתן היה להתחיל את תהליך הבנייה. הבעיה הייתה שפעמים רבות התגלו בעיות שלא היו ברורות בשרטוטים, בעיות אשר דחו עוד יותר את המשך הפרויקט.

כיום, הדמיות אדריכליות מספקות לאנשי המקצוע אפשרות לעלות על בעיות עתידיות עוד לפני שבכלל החלו בתהליך הבנייה. מדובר אמנם בהליך יקר יותר מאשר שרטוטים ידניים, אך החיסכון המוצג באמצעותו הינו משמעותי ביותר מה שמוביל לכך שבפרויקטים גדולים ומבוקשים אין לו תחליף.
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים