054-7248448

באווירה ביתית - כך תעצב ותתכנן נכון את המשרד

כאשר אדם מסוים מעוניין להקים בבית הפרטי שלו משרד ביתי חשוב מאד שהוא ייקח בחשבון כמה עקרונות חשובים שיסייעו לו גם בתהליך התכנון עצמו, גם במהלך הבנייה בפועל וגם בעת שיעשה שימוש במשרד החדש לאחר שהבנייה תושלם.

מדובר בנישה מיוחדת במינה בעולם של עיצוב פנים וחשוב מאד שהתהליך יהיה מלווה באשת מקצוע מעולם האדריכלות שיש לה ניסיון בעיצוב פנים של משרדים ביתיים. כך אפשר להיות בטוחים שהמשרד שעומד להיות בנוי יהיה מבוסס על רעיונות נכונים וכמובן ישיג את המטרות של בנייתו מלכתחילה - מקום עבודה שיהיה, מצד אחד בעל אווירה ונוף ביתיים, תומכים ונעימים ומצד שני - גם יספק לאותו אדם את האווירה העסקית או המקצועית, הנפרדת מהבית על מנת שהוא יוכל להיות מרוכז בעבודה ללא הסחות דעת ולבצע את המוטל עליו.

כמו בכל משימה של עיצוב פנים - גם כאן יש כמה שלבים שחשוב לבצע על פי סדר מסוים:

1. בחירת מעצבת פנים, כאמור, שיש לה ניסיון בתכנון דירות ומשרדים ביתיים. מהידע שלה אפשר יהיה גם ללמוד מה חשוב וגם לקבל ממנה רעיונות שהיא כבר עיצבה וביצעה בפועל.
2. מעצבת הפנים תכין הדמיות, שרטוטים ותכניות בהתאם למטרות שהציב לעצמו הלקוח ומתוך רצון לספק עבורו את סביבת העבודה הביתית כמו שהוא רוצה.
3. חשוב לבחור את אנשי המקצוע המובילים על מנת לקבל מהם את השירותים הטובים ביותר בתחומים של עבודות בניין ושיפוצים.
4. מומלץ לתת את הדעת לכל הפרטים הדרושים לשם השלמת המשרד הביתי - כולל מתן תשומת לב לחומרי הגלם שבהם יהיה שימוש בעת העבודות עצמן.
5. מעצבת הפנים תדע שעליה להיות עם האצבע על הדופק לאורך כל התהליך ושמתפקידה לפקח אחרי העובדים בשטח.
6. כדאי לקבל את מלוא הרעיונות המתאימים לעיצוב הפנים ולהלבשת המשרד על מנת לקבל גם את האווירה שתעודד עבודה וגם יתקבל עיצוב נעים ומזמין על פי הטעם האישי וההעדפות האישיות של הלקוח.
 

בחירת הריהוט המשרד - שלב חשוב ומהותי

לאחר שמסתיימות העבודות והמשרד מוכן - הגיע הזמן לרכוש את הציוד שגם יעטר את המשרד וייתן לו את המראה הסופי שלו וגם יאפשר ללקוח לעבוד בו בצורה הנוחה ביותר. חשוב מאד שהוא יגיע בעצמו לנקודות מכירה של פריטי ריהוט משרדי ובליווי של מעצבת הפנים יבחר את הפריטים שגם יתאימו למשרד מבחינת הריהוט וגם יהיו נוחים לעבודה ממושכת.

מבין פריטי ריהוט אלה חשוב לתת דגש על:
>> כיסא משרדי או עסקי.
>> שולחן או עמדת עבודה.
>> משענת לרגליים על מנת שהישיבה בסמוך תהיה נכונה מבחינה אורתופדית ולא תפגע בשלד או בשרירים.
>> אביזרים נלווים שיסייעו ביצירת סביבת עבודה נוחה - רמקולים, מצלמה, מדפים, כורסא או שולחן נוספים.
>> ציוד משרדי - קלסרים, חוצצים, דפים וכלי כתיבה.

חלק בלתי נפרד מתהליך העיצוב יהיה חשיבה מעמיקה בנוגע ליצירת נקודות חשמל ו/או תקשורת באופן נוח ומתאים כך שהכבלים של מכשירי החשמל לא יבלטו ולא יפריעו למראה הסופי שיתקבל במשרד. כדאי גם לחשוב כבר מההתחלה על תמונות או צבע לקירות ובזמן העבודות עצמן לבצע את ההדמיות הקשורות במראה הסופי של המשרד. כאשר הפרויקט מלווה על ידי אשת מקצוע בעלת ניסיון וידע רבים ועשירים - אין ספק שהלקוח יקבל בדיוק את מה שהיה דרוש לו והוא יוכל לעבוד בנוחות ובנועם.

כאשר התהליך יבוצע באופן מסודר ומקצועי תוך מתן התייחסות לכל פרט ופרט -
ההצלחה מובטחת וכמובן גם עיצוב המשרד הסופי.
 
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים