054-7248448

איכות חיים בסלון המודרני

אין על ההרגשה הזאת כשאתם מגיעים הבייתה לאחר יום מעייף, מתרווחים לכם בנחת על הספה ורואים טלוויזיה. הסלון בשבילנו מסמל הרבה וזו הסיבה שרבים משקיעים בעיצובו מחשבה רבה. עיצוב סלונים מודרנים היא משימה לא פשוטה מכיוון שמדובר בחלל המרכזי בבית, המקום בו אנו נמצאים רוב הזמן ושאליו אנו מכניסים אורחים. לכן לא מעט פרמטרים נלקחים בחשבון בעת עיצוב הסלון מחדש או שיפוצו.
 

נוחות מול אלגנטיות

הפרדוקס בעיצוב סלון הוא מצד אחד לשמור על עיצוב מנימליסטי לעומת חללים אחרים מאחר וזהו חלל שיתופי בבית, ואילו מאידך, להרשים כמה שיותר את אורחינו ולתת לבית סגנון מיוחד מאשר "עוד בית". לרוב, אורחים לא רואים את שאר חלקי הבית והסלון מהווה נקודת התרשמות עיקרית עבורם. עוד פער לגישור בעיצוב סלון, הוא נוחות מול אלגנטיות.
 
כשמדברים על עיצוב סלונים מודרניים מנסים לגשר על הפער הזה. כיום ניתן לבחור סלונים שהם גם טובים למנוחה וגם מספיק אלגנטים לאירוח. זאת ועוד, עיצובי הסלון בשנים האחרונות נוטים לכיוון הפשטות ונעשים פחות רשמיים. ההיצע הרב שיש כיום מאפשר לעשות את האיזון הנכון לכם. פתרון טוב לכך היא מערכת ישיבה פינתית הנותנת גם נוחות וגם מראה עיצובי מיוחד יותר. עוד אלמנט עיצובי שבאופנה כיום, הוא רכישת ספות בגדלים שונים ואף בצבעים שונים כדי לייצר אווירה ייחודית ופחות רשמית.
 
נושא חשוב נוסף בעיצוב הסלון הוא התאורה. היא זו שיוצרת את האווירה בסלון. בחרו גופי תאורה חדשניים שיוסיפו למראה הסלון. תאורה נכונה יכולה ליצור את אפקט האשליה באשר לגודל הסלון, מכיוון שאור בהיר נותן הרגשה של עומק ומרחב לעומת אור כהה שייתן הרגשה של סלון קטן יותר.

 

לא חייבים סלון חדש...

אם מגבלות התקציב לא מאפשרות לכם לבצע עיצוב סלון חדש לגמרי, ניתן גם לשפר מראה את הסלון הקיים בשיפוצו בעלות נמוכה. ייתכן שרק צביעת קירות הסלון תעשה את ההבדל ובמקרה כזה מדובר בהוצאה של מאות שקלים בלבד. תוכלו לעשות זאת בעצמכם או בעזרת צבאי מקצועי. גם רכישת וילונות חדשים יכולה לשדרג את הסלון במחיר לא גבוה במיוחד (עד 2000 שקלים). שימוש בבדים בהירים ייצור מראה נקי וייתן עומק. הוצאה יקרה יותר תהיה כמובן על הריהוט עצמו. אך כפי שנאמר, כיום מקובל לשלב מספר יחידות ריהוט שונות בגודלן ועיצובן. לכן ניתן לרכוש רק רהיט חדש אחד שכבר יוסיף חדשנות לסלון שלכם. 
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים