054-7248448

חיפוי קירות מטבח – איך בוחרים חיפוי בצורה נכונה

אחד החדרים הכי מושקעים בבית, ללא צל של ספק, הוא המטבח. בין אם מדובר בבית חדש ובין אם מדובר בבית שעובר שיפוץ, הרי שאנחנו משקיעים לא מעט כסף וזמן בתכנון ובעיצוב המטבח, מתוך הבנה שאנחנו מתכוונים לבלות בו חלק נכבד מהיום שלנו וכן מתוך הבנה שזה מקום מרכזי, לא פחות מהסלון. מה עוד שבגלל המבנה ואופי השימוש בו, הרי שאנחנו צריכים להשקיע בתכנון שלו לא מעט.
 
אנחנו יכולים להשתמש במגוון רחב של כלים ואמצעים לצורך עיצוב המטבח, אחד מהם הוא חיפוי קירות. מדובר באריחי קרמיקה, אבן או שיש, שיכולים להתאים לעיצוב של המטבח מהיבטים שונים, בדרך כלל מדובר על היבטים של צבע וגודל.
 
חשוב להדגיש עוד נקודה, שימוש באמצעים שונים של חיפוי קירות מטבח, הוא לא רק עניין של עיצוב אלא גם עניין של פרקטיות, הסיבה שאנחנו מחפים את קירות המטבח נובעת מהעובדה הפשוטה, אם אנחנו רוצים להשתמש במטבח בצורה נכונה ולשמור עליו, אנחנו חייבים לחפות אותו באריחים, שכן להבדיל מחדרים אחרים בבית, המטבח סופג רטיבות, לחות, שמנים ועוד מגוון חומרים. אריחי החיפוי מאפשרים לשמור על הקירות לאורך זמן מבלי שייהרסו.
 
חיפוי קירות מטבח הוא דבר פשוט יחסית, ברגע שמסיימים לבנות את קירות המטבח ומרכיבים את הארונות, אז אפשר להתחיל לחפות אותו בסוג הקרמיקה והאבן שאנחנו רוצים. לכן, חשוב להתחיל בתהליך החיפוש ולבחור אריחי קרמיקה מבעוד מועד ולא לחכות לרגע האחרון, כך יהיה קל יותר לבצע את החיפוי בהקדם ולהתחיל להשתמש במטבח, מתי שאנחנו רוצים.
 

כיצד בוחרים חיפוי בצורה נכונה
 

השלב הראשון בתהליך חיפוי קירות מטבח הוא כמובן בחירת האריחים המתאימים. לשם כך עלינו לחשוב על 3 נקודות עיקריות: נקודה ראשונה, עלינו להתייחס לסוג האריחים שאנחנו מבקשים להשתמש בהם. בין אם מדובר באריחי קרמיקה מסוגים שונים, שיש, אבן או חיפוי אחר. יש מטבחים בהם גם נמצא חיפוי עץ או דמות עץ.
 
נקודה שנייה היא, גודל וכמות האריחים. הכוונה כאן, הן לגודל כל אריח עצמו וכן לכמות, קרי למספר האריחים שאנחנו רוצים להתקין. מדובר ביחס לגודל הקיר וכמובן ביחס לכמות האריחים. אם מדובר באריחים גדולים מהממוצע, אז סביר להניח שאנחנו נרצה להדביק כמה שפחות אריחים, לעומת זאת אם מדובר באריחים קטנים, נצטרך להתקין הרבה יותר.
 
נקודה שלישית היא העיצוב של האריחים, הצבע שלהם. כאן אנחנו נבחן כיצד אנחנו רוצים לעצב את המטבח כולו, באיזה צבע הקירות והארונות, על פי זה נקבע מה יהיה צבע האריחים. עדיף לנו תמיד להשתמש באריחים בהירים ולא כהים, זאת על מנת לשמור על מקורות התאורה השונים במטבח וכן ליצור תחושה של מטבח גדול ופתוח ולא מטבח סגור ומצומצם. 
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים