054-7248448

תכנית קרקע אדריכלות – איך יודעים מאיפה לקבל מידע על נחלות

 כל מי שקורא מוספי כלכלה ובפרט מדורי נדל"ן, כל מי שעוקב אחרי מה שמתרחש בשוק הקרקעות הישראלי, יודע שבשנים האחרונות יש ביקוש עצום לקרקעות, ובין היתר אפשר למצוא נחלות ואדמות חקלאיות אשר פתוחות למכירה לקהל הרחב.
 
אחרי שנים רבות בהן אותן נחלות לא הוצעו למכירה, והן נשארו אדמות מדינה, הרי שכיום כל מי שרוצה יכול לרכוש קרקע, נחלה ולעשות בה שימושים שונים, על פי ייעוד הקרקע. בהמשך ישיר לכך, אנחנו יכולים למצוא באינטרנט, מגוון רחב של אתרים ומדריכים שמספקים מידע שימושי אודות קרקעות ונחלות בהן ניתן לעשות שימוש, וכן כיצד ניתן להשתמש בהן בצורה נכונה.
 
השאלה הטבעית שעולה במקרים כאלה היא, כיצד אנחנו יכולים להשתמש באותן קרקעות בצורה אופטימאלית לצרכים שלנו. לשם כך אנחנו צריכים תכנית קרקע אדריכלות, תוכנית אותה ניתן למצוא דרך חברות או אדריכלים אשר מתמחים ביצירת תוכנית בנייה לקרקעות שכאלה. כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שלא בזבזנו את זמנו וכספנו לחינם.
 
החשיבות של תכנית קרקעית אדריכלות, היא מהותית, מאחר ובין אם אנחנו נרצה לעשות שימוש בקרקע לצרכים שלנו ובין אם אנחנו נרצה להשכיר את המבנה לגורמים אחרים, מוטב שהמבנה יתוכנן ובוודאי יקבל את האישורים הנדרשים, ולשם כך יש צורך בהעסקת אדריכל או אדריכלית מומחים שמתמחים בתכנון מבנים על קרקע חקלאית ובכלל. זאת כמובן ביחס לסוגי המבנים אשר עומדים באזור, כך שלא יווצר מצב שהם יהיו שונים באופן מהותי.
 

מה צריך לדעת על תכנית קרקעית אדריכלות?
 

תוכנית שכזו, נוצרת בהתאם לסוג הקרקע וסוג היתרי הבנייה שניתן לקבל. רק לאחר מכן ניתן לדעת, האם אפשר לבנות במקום מבנה פרטי או מסחרי. שוב, לשם כך יש להעסיק את אנשי המקצוע המובילים בתחום, על מנת שיוכלו לספק את האישורים הנדרשים ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.
 
כמו כן חשוב מאוד לוודא שהתוכנית מותאמת, לא רק לסוג הקרקע ולתוכניות הבנייה במקום, יתרה מזו, גם לאופי המקום. מאחר וייתכן מאוד שגם אם מותר לבנות סוג של מבנה מסוים, עד יוטלו מגבלות שונות על מנת שלא לפגוע באופי היישוב או האזור כולו.
 

מדוע חשוב לבצע מחקר לפני רכישה
 

לפני שאתם ממהרים להשקיע עשרות ומאות אלפי שקלים ברכישת קרקע חקלאית, חשוב מאוד לבצע מחקר מקיף בתחום. להבין מה בדיוק אתם רוכשים, מה אתם יכולים לעשות עם האדמה שאתם קונים, מה מותר ומה אסור לכם, וכן מתי ותוך כמה זמן תוכלו להשתמש בקרקע.
 
זה חשוב, לא רק בגלל שאתם משקיעים כסף רב בתהליך אלא מעבר לכך, זה חשוב כי אתם משקיעים את כל זמנכם ומעוניינים להגשים חלום, ואם לא תעשו סקר מקיף בנושא, אתם עלולים למצוא את עצמכם מפסידים כסף שעבדתם עליו זמן רב וגרוע מכך, מפסידים את היכולת שלכם להגשים את החלום שלכם.
 
למידע נוסף – nahala.co.il
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים