054-7248448

הדמיות אדריכליות - להצלחה מושלמת של הפרויקט

ליווי מקצועי עם אדריכלית מקצועית ומנוסה הוא תהליך שיש בו כמה וכמה שלבים שכל אחד מהם תורם את תרומתו לתוצאה הסופית - תכנון, עיצוב ובנייה של מבנה המיועד לשימושים מסוימים. השלב הראשון הוא פגישות בנוגע להגדרת המטרות או היעדים של התהליך, מה דרוש ללקוח, מה הציפיות שלו וכמובן קבלת החלטות בנוגע לתהליך המשותף, שכאמור אינו קצר וחשוב מאד להסכים כבר בהתחלה על לא מעט פרטים ונתונים.
 
כיום עומדים לרשות האדריכלית כלים רבים שבאמצעותם היא יכולה לסייע ללקוחות לשה להגיע לתוצאות לא פחות ממעולות בתהליך הדרוש להם. בתוקפה זו של חדשנות, של עולם שלם של דיגיטל ושל מכשור מקצועי, מתקדם ומתוחכם - יכולה האדריכלית לספק ללקוח מגוון רחב של הדמיות לכל אורך התהליך שבזכותם הוא והיא יוכלו לוודא שהתהליך מתקדם לשביעות רצונו של הלקוח ושהמבנה הסופי אכן יתממש לכדי זה שהלקוח מצפה לו.
 
איך מספקת האדריכלית את ההדמיות הללו?
 
בזכות מדפסת תלת מימד יכולה האדריכלית - להדפיס הדמיות ודגמים מוקטנים, ליצור מיניאטורות של ממש. בזכות מודלים מוקטנים אלה ניתן לראות את הפרויקט קורם עור וגידים ולראות את המבנה המתהווה. כאשר רואים מול העיניים, באופן מוחשי ותלת מימדי את הדגם - קל להבין האם השלבים הקודמים ענו על הציפיות או שמא יש לבצע שינויים בתכנית או בשרטוטים הבסיסיים. מודלים תלת מימד נמצאים בשימוש רחב בעולם האדריכלות ועיצוב הפנים כיום בזכות יכולתם להמחיש באופן פיזי וקרוב למציאות פרויקטים שונים.
 
מדפסת תלת מימדית לא עושה שימוש בדיו ונייר אלא בשכבות של פולימר עדין המונחות זו על גבי זו. אך אט אט, בדרגת דיוק גבוהה ומלאכת מחשבת עדינה - ייווצר יש מאין דגם תלת מימד שיהיה פרופורציונלי לפרויקט הנבנה במציאות. כאשר רואים דגם אמתי ומדויק - קל לוודא שהפרויקט מתקדם על פי הדרישות והציפיות וכאשר הדגם נבנה בשלב מוקדם יחסית של הפרויקט או בטרם התחילה עבודה הלכה למעשה - אפשר עדיין לבצע שינויים או לערוך תיקונים כדי לבדוק שוב על ידי הדמיה חוזרת.
 
התרומה של מדפסות תלת מימדיות לעולם האדריכלות
 
כיום יש שימוש רב ונפוץ בתוכנות מחשב שהתפקיד שלהן הוא לבצע הדמיות אדריכליות. בהדמיות מזינים את כל הנתונים הדרושים של המבנה העתיד להיבנות או להיות מעוצב ואפשר לבצע ניסיונות על מנת לראות על מסך המחשב מה יהיה הכי מתאים, נכון או קולע לרצונותיהם של הלקוחות. המדפסות התלת מימדיות לוקחות את הנושא הזה שלב נוסף קדימה וממחישות באופן תלת מימד ומיניאטורי איך תיראה בדיוק התוצאה הסופית ברמה גבוהה של דייקנות ועדינות שבזכותן יהיה המודל קרוב מאד למציאות.
 
בזכות הדמיות אדריכליות במדפסות תלת מימדיות לא חייבים לדמיין או לראות רק על מסך המחשב את המראה של המבנה שהולך ונבנה אלא לראות ממש דגם מוקטן שלו. הדמיון רב והדגם יהיה זהה לגמרי למה שייבנה במציאות. אין ספק שמדובר בהתקדמות אדירה שבאמצעותה יכולים לקוחות מכל הסוגים לקבל את המענה הטוב ביותר לדרישות שלהם.
 
כאשר האדריכלית תבצע את ההדמיה התלת מימדית וביחד עם הלקוח תבחן אותה - הם יוכלו לגלות פרטים או נושאים שלא חשבו עליהם קודם לכן ולבצע את השינויים הנדרשים. גם כשהלקוח יודע בדיוק מה הוא רוצה ולמה הוא מצפה - הוא עשוי לשנות אל דעתו כאשר יראה את הפרויקט שלו עובר מהדמיון אל המציאות המוקטנת.
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים