054-7248448

עיצוב מטבח כחלק מתהליך עיצוב פנים

מרבית בתי האב בישראל, עברו או יעברו, עיצוב פנים מחודש, בשלב כלשהו בחיים. לעיתים, יהיה מדובר בשיפוץ לדירה שנרכשה או הושכרה ולעיתים יהיה זה עבור משרד או עבור בית חדש שנרכש. למעשה, אין הסיבה לעיצוב משנה אלא העובדה שיש להכין את הקרקע לעיצוב ולא להתפזר ולדעת מה עתיד לקרות בכל שלב ושלב של העיצוב. בכתבה הבאה, נתרכז בחדר החשוב ביותר בבית – חדר המטבח. נדון בכללי העיצוב ונסביר מדוע חשוב לשים דגש מיוחד על עיצוב המטבח כחלק מכל תהליך עיצוב הפנים.
 

עיצוב מעוצב


טרם נגיע לדבר על עיצוב חללי הבית או על מטבחים מעוצבים, להלן שני כללים חשובים עבור עיצוב הפנים – וכן, הם חשובים גם כאשר נשכר בעל מקצוע (מעצב פנים) לביצוע העיצוב;
  1. תקציב – הדבר הראשון אותו יש לעשות הוא להגדיר תקציב ממנו לא חורגים. מעצב הפנים יוכל לעזור ולהגדיר מה יכלול תהליך עיצוב הפנים בתקציב המוגדר וגם להסביר מדוע יש לחרוג ממנו במידה ולא מוכנים להתפשר – הדבר החשוב ביותר הוא לעמוד בתקציב המוגדר.
  2. מטרות – יחד עם מעצב הפנים, יש להגדיר את מטרות העיצוב ומה תרצו שיקרה בשורה התחתונה. מבלי שיוגדרו מטרות, העיצוב עלול שלא למצוא חן בעינכם או להיות נכון עבורכם.

חדר המטבח 

כפי שכבר כולנו יודעים, חדר המטבח הוא החדר החשוב ביותר בבית ואליו נכנסים כלל דיירי הבית, סביר להניח הכי הרבה פעמים. חדר המטבח הוא החדר בו כל המשפחה מתכנסת ויושבת לאכול ובו גם נמצאים מקורות האוכל והמים. על מנת להצליח לעצבו נכון, יש לתכנן היטב את חדר המטבח ולדעת מה בדיוק דיירי הבית "צריכים" שיהיה בו. יש משפחות מרובות ילדים וזה אומר שולחן אוכל גדול בשילוב יכולת אכילה גם בחדר המטבח וחשוב לכלול זאת בתכנון, יש משפחות אשר אוכלות ומבשלות בבית בלבד ולכן על המטבח להיות נעים לבישול ורחב מספיק על מנת לאפשר חופש פעולה ויש גם דירות בהן המטבח יחסית מיותם אך על מנת להעניק לו נופח חם, יש לעצבו נכון ולגרום לדיירי הבית לעשות בו שימוש תדיר יותר.
 
לסיכום, כאשר אתם עתידים להיכנס לתהליך של עיצוב פנים, בין אם חלק משיפוץ לבין אם עבור בית חדש שנבנה, מומלץ מאוד לעמוד בכללי העיצוב על מנת להצליח לצלוח את תקופת העיצוב על הצד הטוב ביותר וללא הוצאות מיותרות. אומנם מומלץ מאוד להסתייע במעצב פנים מקצועי אך גם כאשר נשכר מעצב, יש להיות מעורבים ולהכיר את התהליך המלא וגם לתת את הדגש לרצונות ולשאיפות מהעיצוב. זכרו, חדר המטבח הוא החדר הכי חשוב בבית ולכן מומלץ מאוד לתכננו נכון שיתאים לדרי הבית ויאפשר להם שהייה נעימה ופונקציונלית בו. בהצלחה!
 
אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים