054-7248448

חשיבות בחירת רהיטים בעיצוב פנים

ריהוט מהווה חלק מרכזי בתכולת הבית - מדובר במכלול פריטים גדולים הכוללים ספה, כורסאות, שולחנות, כיסאות ואביזרים משלימים. בבחירת רהיטים חשוב להידרש למגוון היבטים: החומר שממנו עשויים הרהיטים: גודלם, עיצובם, צבעם, הטקסטורה והמרקם שלהם, צבעיהם, המיקום בבית שמיועד להם ועוד.

בחירת רהיטים תלויה לא רק בסוגיית עיצוב הבית אלא בתכנונו. חשוב לייעד להם את המקום המיטבי כבר בשלב התכנון, כדי לא להיקלע למצב שבו ברירת המחדל תהיה זו שעל פיה ייקבע מיקומם.

סימטריה ואסתטיקה בבחירת ריהוט


סימטריה יוצרת תחושה של אחידות, של ניקיון. כאשר מציבים שניים או שלושה כסאות מצד אחד של השולחן, טבעי ומתבקש להציב מספר זהה גם בצד השני. העדר סימטריה גורע גם מההיבט האסתטי של הרהיטים.

בחירת רהיטים על פי  האווירה, סגנון ואורח החיים בבית


בבית יוקרתי טבעי שיימצאו ספות מהודרות, משטח עבודה גדול עשוי שיש, ויטרינות מסוגננות עם דלתות זכוכית מעוצבות, כורסאות מתכוונות ועוד. חשוב לשים דגש על ריהוט פונקציונאלי, בד בבד עם הבחירה הטבעית והמובנת בפריטי ריהוט יוקרתיים ומעוצבים.  

ככלל פונקציונאליות היא שיקול חשוב בכל מה שקשור בתכולת הבית. כאשר מדובר בפריטי ריהוט שהייעוד שלהם הוא העשרתו והעצמתו של ההיבט החזותי- דקורטיבי של הבית, אין בהכרח חשיבות לטיב הרהיטים ואיכותם, אבל כאשר מדובר ב"רהיטי הליבה" של הבית, כגון הספה והכורסאות בסלון, יש חשיבות יתרה לבחירה בריהוט שמיוצר על פי תקני איכות מחייבים ומחמירים, בגימור מוקפד ובעיצוב מרהיב.

ספות מעוצבות - חלון הראווה של הסלון


ספה מהווה פריט ריהוט מרכזי- הן בשל חשיבותה, הן בשל מיקומה והן בשל גודלה ומשקלה. כאשר רוצים לשוות לבית מראה מהודר ויוקרתי, מתבקשת בחירה של ספה מסוגננת ומעוצבת. לרשות דיירי בתים בכלל ובתי יוקרה בפרט קיים היצע גדול ומגוון של ספות מעוצבות המשוות לסלון שבו הן מוצבות LOOK של הידור ויוקרה. עם זאת, חשוב לוודא כי הספה שאתם בוחרים תהיה נוחה לשבת ואף לשכב עליה.

חשיבות המיקום של הרהיטים


כאשר מדברים על רהיטים מדברים על מוצרים כבדים, בחלקם גדולים, המחייבים שימת לב מיוחדת למיקומם. ככל שהבית בכלל והסלון בפרט קטן יותר, כך, בהכרח, יש חשיבות לניצול מיטבי של החלל. לא יעלה על הדעת כי ספה תחסום את הסלון תקשה על חופש התנועה בו ותהווה מפגע ומכשול.

על מנת לרהט את חלל הבית, יהיו מידותיו אשר יהיו, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הום-סטיילינג. בשורה התחתונה- חשוב לתת ביטוי בבחירת רהיטים לטעם ולהעדפה של דייריו. רהיטים, כמו כל דבר אחר בבית, אמורים למצוא חן בעיניהם. יועצים מקצועיים עשויים להקל עליכם את הבחירה, לאפשר לכם לחסוך זמן וכסף בתהליך, אבל מי שצריכים לתת את האישור לבחירה הם אתם ומה שאמור לעמוד על הפרק בבחירה הוא איכות הרהיטים והמראה שלהם.

אורית כהן אדריכלות הדמיות אדריכליות ורישוי עסקים